Direct naar de content Direct naar de hoofdnavigatie Direct naar de footer
Evenement Digitaal

WS78 De drie bergen wandeling

Datum
zaterdag, 27 februari 2027
Locatie
Stadshuus
Organisatie
Wandelsport '78
Inschrijven:

Deelnemen kan op 2 manieren:

* Digitaal inschrijven
Inschrijven kan tot 27 februari - 10.00 uur.
Bij voorinschrijving tot vrijdagavond 26 februari 18:00 uur ontvangt u gegarandeerd een routebeschrijving en GPX bestand per mail.

* Ter plaatse inschrijven

Inschrijf­kosten:

Alle afstanden (incl. soep-koffie-fruit-muntje):
De standaard inschrijf­kosten zijn € 7,50

WS78 leden genieten  € 2,50 korting en betalen € 5,00
KWbN leden genieten € 1,00 korting en betalen € 6,50
WS78 leden, die ook lid zijn van de KWbN, ontvangen beide kortingen (samen € 3,50) en betalen € 4,00
Bij de start worden muntjes verstrekt voor de soep, koffie/thee en het fruit.

Starttijden:

Digitaal inschrijven, start tussen 08:00 en 10:00 uur.

voor de 40 km vanaf  8.00 tot   9.00 uur.
voor de 30 km vanaf  8.30 tot   9.30 uur.
voor de 20 km vanaf  9.00 tot 10.00 uur.

Ter plaatse inschrijven u kunt naar de start­locatie komen, inschrijven, betalen en starten:

voor de 40 km vanaf  8.00 tot    9.00 uur.
voor de 30 km vanaf  8.30 tot    9.30 uur.
voor de 20 km vanaf  9.00 tot  10.00 uur.

WS78 ziet graag dat u zoveel mogelijk per pin/digitaal betaald en niet meer contant.

Bereikbaar per trein:
Station Lochem, 1100 meter naar de start.
De route naar de startlocatie wordt met witte pijlen gemarkeerd.

Parkeren:
Parkeerterrein bij het gemeentehuis (Hanzeweg 8, 7241 CR Lochem), 450 meter wandelen naar de start. De route naar de startlocatie wordt met witte pijlen gemarkeerd.
Alternatief: ALDI, Hanzeweg 17 in Lochem.

Informatie gaat hieronder verder.

Afstanden
20,0km 09:00-10:00 uur
30,0km 08:30-09:30 uur
40,0km 08:00-09:00 uur
Bereikbaarheid
Trein
Voorzieningen
Bepijld
Digitaal
EHBO
Korting
Onverhard
Routebeschr
Rust
Verhard
Beloningen
Herinnering
Stempel

Extra informatie

De titel van deze tocht refereert naar het beklimmen van drie bergen, de Lochemse Berg (49 meter), daarna de Kalenberg (46 meter) en tenslotte de Paaschberg (25 meter).

Vandaag start een WS78 wandeltocht voor de 2e keer in het Geldersch stadje Lochem. Bij de eerste wandeltocht op 4 oktober 2025, was de opkomst als gevolg van het slechte regenachtige weer dermate laag, dat WS78 deze wandeling opnieuw heeft georganiseerd.

De tocht start in het historische centrum van Lochem bij de Sint-Gudula Kerk en het oude stadhuis. Via de gerestaureerde stadspoort: Molenpoort wordt Lochem verlaten en betreden we natuurgebied De Marke met rivier De Berkel. We passeren het prachtige kasteel de Cloese, gebouwd in 1520.

Kort hierna volgt de eerste beklimming van de drie bergen van deze tocht, de Lochemse Berg. Op het hoogste punt van de Lochemse Berg zien wij de uitkijktoren: de Belvedère. Deze was in het verleden een belangrijke toeristische trekpleister.

Na de eerste klimmeters gaan wij, genietende van het Achterhoeks coulisselandschap, op weg na de 1e rust bij manage Het Soerink nabij Barchem. De 30 en 40 km wandelaars maken vanaf hier een lus van 10 resp. 20 kilometer richting Borculo.
Zij wandelen door het prachtige Natura 2000 natuurgebied Stelkampsveld.

Voor meer informatie over deze tocht, bezoek onze website:
https://www.ws78.nl/Komende_tochten/2027/Lochem.html

Corporate Stel Op Hei Groot In Beeld

Wil jij minimaal €1 korting op jouw volgende KWbN-wandeltocht? Word nu lid!

lid worden