Direct naar de content Direct naar de hoofdnavigatie Direct naar de footer
Evenement Gewijzigd

465e Wandeltocht RS80 nr. 5

Datum
zaterdag, 19 december 2026
Locatie
SV Soccerboys
Organisatie
Stichting Randstad Serie '80
Nog even lopen voor de kerstdagen? Dat kan door voor een 25, 15 of 10 km route te kiezen in dit mooie gebied. Het is er heerlijk wandelen.

Deze route gaat langs de Rottemeren, de Zevenhuizerplas en door het Lage en Hoge Bergse Bos.

In de middeleeuwen werd het gebied rond de Rotte steeds verder ontgonnen. Het veen werd afgegraven en het land geschikt gemaakt voor landbouw. Rond de rivier ontstonden verschillende nederzettingen. Op een plek waar de Rotte werd afgedamd, ontstond uiteindelijk de nederzetting Rotterdam.

De Rottemeren vormden een belangrijk natuur- en recreatiegebied waar je heerlijk kunt wandelen.

Je gaat op pad vanuit het gebied rond de Rottemeren en gaat bij de Markante Pekhuisbrug naar de andere zijde van de Rotte.

Je wandelt door en gaat rond de Zevenhuizerplas en bekijkt er zelfs een eilandje. Rond deze plas is natuur te vinden. Je loopt door tot de 1e horecarust bij Lake 7, waar de koffie/thee en de gebakjes al klaar staan.

Uitgerust ga je weer verder in de richting van het Lage en Hoge Bergse Bos. Ook een fantastisch gebied om doorheen te gaan.

Loop je mee? Schrijf je dan in bij de start of online via de groene pijl 'Inschrijven'. Online inschrijven is mogelijk vanaf 20 november 08:00 uur tot en met 19 december 2026 9:30 uur. Vergeet niet om je E-ticket mee te nemen!

Onder de foto's gaat de tekst verder.
Inschrijven

Afstanden
10,0km 09:00-10:30 uur
15,0km 09:00-10:30 uur
25,0km 08:30-10:00 uur
Bereikbaarheid
Bus
Voorzieningen
Bepijld
EHBO
Korting
Routebeschr
Rust
Voorinschr
Beloningen
Herinnering
Stempel

Extra informatie

In het Lage Bergse Bos kun je oog in oog komen te staan met de Schotse Hooglanders die er zijn om het gebied open te houden. Blijf wel op 25 m afstand.

Je loopt over de leuke steenslagpaadjes en bruggetjes die er te vinden zijn. Daarna loop je naar de andere kant en ga je langs de manege om een nieuw stukje natuur te zien. Ook daar ga je weer over de verkeersluwe mooie paadjes die er zijn naar de tweede horecarust bij Lake House Rotterdam waar het heerlijk zitten is.

Het eten smaakt er voortreffelijk en de soep is uitstekend. Daarna ga je uitgerust verder en hebben we een verrassing voor je in petto. Je loopt het Hoge Bergse Bos in. De heuvels die hier liggen zijn ontstaan uit afval. Op het puin is natuur gemaakt en zo is dit al jaren een mooi recreatiegebied.

Je gaat over een heuvel en kan ook de uitkijktoren op. (Voor de 10 en 15 zit er een ander uitkijkpunt in de route). Daarna ga je langs de wiebertjes door het Rottemeren gebied naar de finish.

Corporate Stel Op Hei Groot In Beeld

Wil jij minimaal €1 korting op jouw volgende KWbN-wandeltocht? Word nu lid!

lid worden