Direct naar de content Direct naar de hoofdnavigatie Direct naar de footer
Evenement

Vijf Eilanden Wandeltocht

De 5 Eilanden Wandeltocht is een unieke, actieve wandelmeerdaagse waarin eilandhoppen, wandelen, zeilen, natuur en gezelligheid centraal staan.

Datum
van vrijdag, 08 augustus 2025
tot en met vrijdag, 15 augustus 2025
Locatie
Willemshaven Harlingen
Organisatie
Stichting Friesland Beweegt
Vijf Eilanden Wandeltocht (2)
Wat is er heerlijker dan een week lang genieten van de frisse zeewind door je haren, terwijl je afwisselend wandelt over de mooiste Waddeneilanden en zeilt van het ene eiland naar het andere? De Vijf Eilanden Wandeltocht biedt de perfecte combinatie van avontuur, natuur en gezelligheid! Van 8 tot 15 augustus 2025 ontdek je Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog, terwijl je in je eigen tempo de mooiste wandelroutes loopt.

Afstanden
20,0km 07:30-17:00 uur
Voorzieningen
EHBO
Routebeschr
Rust
Voorinschr

Het programma

Na de ontvangst op vrijdagavond, hijsen we op zaterdagochtend 9 augustus alweer voor het 15e jaar de zeilen van een vloot indrukwekkende schepen en varen naar Texel. Wegens de uitdagende getijden is het programma en ook de routes anders dan andere jaren.

Op elk van de 5 Nederlandse Waddeneilanden is een wandelroute van rond de 25 km uitgestippeld. Op sommige eilanden is er de mogelijkheid om deze in te korten of uit te breiden. Je volgt de gevarieerde routes door prachtige natuur, gezellige dorpjes en langs EHBO- en stempelposten. Op je schip, die vaak op een ander punt van het eiland is komen te liggen wordt gegeten en geslapen. Ook varen we hiermee we over het betoverende Wad steeds naar het volgende eiland. Zie onderstaand programma voor een globaal overzicht.

Meer informatie en inschrijven
Vijf Eilanden Strandentocht

Een wandelevenement voor doorstappers

Tijdens dit wandelevenement leg je tussen de 110 en 150 km af over de Waddeneilanden Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog. Het is echt een wandelevenement voor doorstappers. Het gebruik van bijvoorbeeld een fiets of step is hierdoor niet mogelijk.

Na een week wandelen, varen we via de Friese kanalen terug, langs pittoreske plaatsen zoals Dokkum, Bartlehiem, Leeuwarden en Franeker. Je kunt het stuk tussen Dokkum en Leeuwarden optioneel over het jaagpad van de Dokkumer Ee meewandelen. Op vrijdag 15 augustus eindigt de tocht weer in Harlingen, na een week vol onvergetelijke ervaringen.

Sfeerimpressie Vijf Eilanden Strandentocht

Wandel, zeil en beleef

Alle details over dit unieke wandel-, vaar- en zeilevenement op de Waddeneilanden vind je op frieslandbeweegt.frl

Inschrijving gebeurt op volgorde van aanmelding en is pas definitief na betaling. Ook in 2025 vertrekken we weer met een aantal zeilschepen van de bruine vloot naar de Waddeneilanden. Let op: vol = vol! Zorg ervoor dat je snel je plek reserveert.

Ik wil meer informatie
Corporate Stel Op Hei Groot In Beeld

Wil jij minimaal €1 korting op jouw volgende KWbN-wandeltocht? Word nu lid!

lid worden