- Datum
- zaterdag, 06 december 2025
- Locatie
- Het Vikingschip
- Organisatie
- Friese Lange Afstand Lopers
De start is in het vissersdorp Den Oever, gelegen op het voormalig eiland Wieringen. Het voormalig eiland Wieringen bestaat uit de dorpen Den Oever, Oosterland, Hippolytushoef en Westerland. Daarnaast zijn er diverse buurtschappen. Het landschap is licht glooiend. Diverse oude gebouwen zijn bewaard gebleven en prachtig gerestaureerd, zoals een van de oudste kerken van Nederland, de Michaëlskerk in Oosterland uit de vroege 12e eeuw.
LET OP: Informatietekst gaat hier onder verder!
- Afstanden
- 25,0km 08:45-09:30 uur
- 35,0km 08:30-09:00 uur
- Bereikbaarheid
- Bus
- Voorzieningen
- Bepijld
- Digitaal
- EHBO
- Korting
- Onverhard
- Routebeschr
- Rust
- Verhard
- Beloningen
- Medaille
- Stempel
Extra informatie
Na de grote stormvloed van 1916, toen delen van Waterland en de Anna Paulownapolder overstroomden, viel in 1918 het besluit de Zuiderzee met een dijk af te sluiten. Wieringen zou aan de vaste wal worden verbonden door middel van een dijk door het Amsteldiep èn door de Afsluitdijk met Friesland. Dat zou gaan leiden tot hogere waterstanden in het open blijvende deel van de Zuiderzee.
Op verschillende plekken in het Zuiderzeegebied moesten peilschalen worden geplaatst in speciaal gebouwde huisjes om gegevens te verzamelen over de hoogte die het zeewater bereikte. Er zijn twee van deze huisjes op Wieringen in 1919 gebouwd: één aan de haven van Den Oever waar we allemaal langskomen.
Geniet van het mooie Wieringen,
geniet van het mooie uitzicht op het wad,
geniet van het prachtige Robbenoordbos,
kortom geniet van de wandeling.




