home  > nieuws  > Meer teken besmet met gevaarlijke bacterie

Meer teken besmet met gevaarlijke bacterie

Meeste beten opgelopen tijdens het wandelen

Het percentage teken dat besmet was met de Borrelia-bacterie, die de ziekte van Lyme veroorzaakt, lag vorig jaar hoger dan in 2007 en 2008.

Zowel in het voorjaar als in het najaar was ongeveer 18 procent besmet. Dat meldden onderzoekers van de Wageningen Universiteit donderdag.

Ziekte van Lyme
Een tekenbeet kan bij mensen leiden tot de ziekte van Lyme. Die wordt in eerste instantie gekenmerkt door griepachtige klachten, zoals hoofd- en spierpijn, koorts en vermoeidheid. In een later stadium is er kans op verlamming van gezichtsspieren, dubbelzien, krachtsverlies in benen, pijnlijke of gezwollen gewrichten en hartklachten.

Wandelen
Teken slaan vooral toe in bos en tuin. De meeste beten worden opgelopen tijdens het wandelen (34 procent), tuinieren (18 procent) en spelen (11 procent). De meeste tekenbeten worden gemeld in de maanden mei tot en met augustus, de periode waarin de vrijwilligers van IVN ook de meeste teken vangen.

Bron: nu.nl

Eerdere berichten

Partners
http://www.falconsportswear.nl/
http://www.hi-tec.com/nl Vriend
http://perskindol.nl/pages/home.asp
Disclaimer | Colofon